PŘEDVÁNOČNÍ ZKLIDNĚNÍ A NAČERPÁNÍ ENERGIE

PŘEDVÁNOČNÍ ZKLIDNĚNÍ A NAČERPÁNÍ ENERGIE Pojďme společně načerpat energii a posílit náš organismus pomocí jógy a čínské medicíny.

Náplň semináře:

  • Dozvíte se, co je Tradiční čínská medicína 
  • Naučíme se najít akupunkturní bod dlouhověkosti a jak jej stimulovat 
  • Ukážeme si jednoduché zdravotní cvičení Qigong na podporu orgánů v těle 
  • Povíme si něco ke stravování v období podzimu a zimy 
  • Zacvičíme se jógovou sestavu pro posílení organismu a imunity 
  • A workshop zakončíme vedenou meditací

Tradiční čínská medicína (Lenka Jandíková)

Tradiční čínská medicína (TČM) je nejznámějším léčebným systémem, stojícím paralelně k soudobým biomedicínským postupům. Poskytuje ucelený pohled na otázky, které pálí z času na čas každého z nás – otázky zdraví, nemoci, životního stylu, cesty k udržení zdraví, energie, životního elánu. 

Co nejvíce ovlivnilo TČM je Taoismus, jehož základními teoriemi jsou „teorie Yinu a Yangu“ a „teorie 5 prvků“. O těchto dvou teoriích si budeme během semináře povídat a uvedeme je do praxe tak, abychom byli schopni je během každodenního života využívat ke svému prospěchu (se zaměřením především na období podzimu a zimy). 

Naučíme se najít akupunkturní bod „dlouhověkosti“, jak jej stimulovat k podpoře imunity, dále si vyzkoušíme jednoduchá qigongová cvičení (qigong - zdravotní cvičení, je jedním z pilířů TČM) k posílení jednotlivých orgánů v těle; dozvíte se rady z oblasti dietetiky a jak ji v období zimy využít ke svému prospěchu. 

Lenka Jandíková je jogínka a terapeutka Tradiční čínské medicíny. Provede vás tedy touto pasáží workshopu včetně cvičení Qigongu.


Jóga na podporu imunity (Milena Vondrašová)

Obranyschopnost našeho organismu závisí na kondici našich jater, slinivky a lymfatického systému.  Naši imunitu ale také ovlivňuje stres a naše stravovací návyky, které pak mají vliv na naši mentální, psychickou a fyzickou kondici.

Jednoduchou jógovou sekvencí posílíme všechny složky, které nastartují naši imunitu, rozproudí lymfy, zlepší vitalitu a umožní proudění životní energie. Sestava se zaměří na zprůchodnění meridiánů jater, dále se budeme věnovat pozicím pro posílení kořenové čakry, která podpírá fyzické tělo. Kořenová čakra ovlivňuje vše pevné v těle. Kořen páteře, kosti, zuby, nehty. Má vliv i na konečník, tlusté střevo, imunitní systém a buňky, také na pohlavní orgány, krevní oběh a svaly. Ze žláz jsou k ní přiřazeny nadledvinky, z hormonů to jsou noradrenalin a adrenalin. Řadí se k elementu země. Princip této čakry je pohyb, vůle a vnímání.

Jednoduchou sekvencí posílíme všechny složky, které nastartují vaši imunitu, rozproudí lymfy, zlepšíme vitalitu a umožníme životní energii proudit.

Součástí lekce bude i vedená meditace během závěrečné relaxace.

Milena Vondrašová je jogínka a nedílná členka yogAlive. Provede vás jógovou sekvencí a řízenou meditací.

Kdy: 7.12. 2019 od 17 do 20hod.
Cena: 590 Kč
Max. počet účastníků: 8 | Min. počet účastníků: 5
Workshop povede: Milena Vondrašová a Lenka Jandíková
Rezervace v rozvrhu

Své místo si rezervujte zaplacením celé částky na číslo účtu 1334714016/3030. Rezervaci je možné zrušit nejpozději 14 dní před konáním kurzu. Poté kurzovné propadá. Místo ale může být převedeno na jinou osobu.


  |  facebook | Instagram

NAHORU