Karolína Buchtová

Karolína BuchtováKaždým dnem poznávám a pozoruji mozaiku života a jsem v úžasu a vděku za ty obrazy a za život. Je to vesmírná plavba. Jóga do mého života vplula jemně a přitom jasně a začala vy(do)plňovat můj prostor. Přichází inspirace, inspirativní lidé, kteří mou cestu jógy, nebo lépe řečeno, život, doplňují. A já děkuji za ty pestrobarevné cesty.

Staly se zásadní události, od změny životosprávy, bydlení, práce, tak po náhlé úmrtí blízké osoby v rodině. Praxe jógy, ve spojitosti s mými životními zkušenostmi a taky střídavými pocity radosti, smutku a strachu, mi pomáhala v hlubším poznávání sebe sama a v hledání odpovědí. I když, co je dnes v životě zásadní? Život je jako tanec na vlnách života a vše na sebe navazuje, proto mám pocit, že každá událost má svou sebemenší hodnotu. 

Metaforicky vnímám jógu jako plující loď oceánem. Na vlnách. Pluješ a pozoruješ. Hladina je klidná nebo rozbouřená. Vnímáš vánek nádechu a výdechu. Radost. Hravost. Může přicházet i strach. Můžeš se ztratit v oceánu a i to je cesta. A ty jsi kapitán.

Život není jóga, jóga je život. A život není jen o praxi jógy, ale jakmile se jí začnete dotýkat, směruje vás hlouěji ke zkoumání a poznávání. Praxe jógy nás učí dotýkat se sebe sama na různých úrovních, trpělivosti, sebepoznání, sebevědomí, láskyplnosti, oddanosti, víry, víry v sebe a zákonitostí vesmíru.

Dali mi jméno Karolína, ženské jméno se silnou intuicí. Žiju. A občas jsem líná. Občas s chutí sama, třeba na cestách po světě. Baví mě hudba, filmy, cestování a paddleboarding. Tančím s přírodou. Zbožňuji vodu a šumění moře. Mám ráda černé kafe a černou. A v noci černočernou tmu s hvězdami nebo svíčkami.

Tančím na vlnách života. Baví mě (ná)sledovat, jak se ty vlny střídají. A v tom jsem objevila tu esenci života, v nikdy nekončící proměnlivosti.

Na mé lekci jsem vám průvodcem na vlnách dechu, pohybu a bytí. Praxe je jemná, sebe-vědomá. K relaxaci používám netradiční africký nástroj Sansulu, která svými vibrujícícmi jemnými tóny božsky (h)ladí tělo i duši. Nástroj se využívá také v muzikoterapii.

 

V yogAlive vedu lekce :

 

li NA VLNÁCH JÓGY

 


| facebook

 

 

 

Zobrazeno: 1537
NAHORU