Jóga proti stresu - ukázková lekce a kurz

 

Jóga proti stresu - ukázková lekce a kurz

Stres je možné definovat jako biologickou a psychickou reakci organismu na zátěžovou situaci. Pocit úzkosti a tísně, bušení srdce, tuhnutí svalů, chvění těla, bolesti hlavy, křeče hlodající v břišní dutině…to vše mohou být příznaky stresu, častého průvodce moderního a stále hektičtějšího způsobu života. Uvedené příznaky stresu má na svědomí adrenalin a noradrenalin, který se v našem těle uvolňuje ve stresové situaci. Dlouhodobý stres pak způsobuje vyplavování hormonu kortizolu, což má za následek především ohrožení imunitního sytému organismu.
Zatímco našim předkům zvýšený adrenalin pomáhal zachránit život, když díky němu byli schopni boje nebo alespoň spásného útěku, nám může při našem sedavém způsobu života naopak uškodit. Nahrává tomu i současné všeobecné soustředění se na výkon. Sezení a fyzická nečinnost způsobuje hromadění adrenalinu a noradrenalinu v těle. Následuje vznik úzkosti a psychosomatických projevů jako bolesti zad, vysoký krevní tlak, srdeční arytmie, akné, ekzémy apod.

Jóga jako celostní disciplína pracující s naším tělem, myslí, psychikou, i spirituální složkou je výborným pomocníkem při uvolňování stresového napětí, nacházení ztracené rovnováhy, uvědomování si své podstaty. Hlavními nástroji jógy jsou pozornost a dech.

Přijměte pozvání na ukázkovou lekcí ke kurzu a následný kurz 10 lekcí, ve kterém budeme pokaždé společně procházet sérií ásan vhodných jak pro začínající jogíny, tak i pro mírně pokročilé, zařazovat budeme i pozice vyloženě „destresující“, které se dají praktikovat samostatně jako akutní terapie při pociťovaném stresu. Naše setkání budou někdy doplňována harmonizující pránajamou a vždy také hlubokou vedenou relaxací.

Kdy: 13.10.- 22.12. 2016 (10 lekcí, necvičí se 17.11.) od 19:15 do 20:45
Cena: 1800Kč kurz/200Kč drop-in
Lekci a kurz vede: Šárka Soudková


| facebook

NAHORU